Jdi na obsah Jdi na menu

Sezona 2015

13. 3. 2016

Mistrovství České republiky handicapovaných cyklistů 2015 na dráze a na skok do Prahe pro osobák a nový český rekord ve stíhacím závodě na 4km na půjčeném kole Emotikona grin
Zřejmě ty dennodenní večerní tréninky po okolí Zlatých Hor za každého počasí někdy v mrazu a dešti s čelovkou k něčemu budou 

http://www.jesenickenoviny.cz/?p=8131

skupina.jpg

Emotikona grin--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Zhodnocení - Jesenický šnek 2015

Letošní ročník nabídl celkem 20 závodů – 10 pro horská kola a 10 silničních. Souběžně se závody MTB probíhal už 6. ročník soutěže pro nejmladší závodníky s názvem Jesenický šneček. Loni bylo závodů celkem 14. Přibylo tedy 6 závodů, a to 5 silničních a 1 MTB závod. 20 závodů v seriálu bylo zařazeno naposledy v roce 2011. Opět se potvrdilo to, že čím více se dětem dá příležitostí, tím více sportovat chtějí (i přes zažitý opačný názor). Stále více se seriál otevírá všem zájemcům, a tedy nejen dětem, ale i veteránům. Složení účastníků seriálu dokazuje, že sportovat se dá v každém věku. V těchto ohledech je Jesenický šnek opravdu výjimečný – závody jsou určeny pro všechny věkové kategorie a cyklisty všech výkonností. Startovní pole nám mládne i stárne, s trochou nadsázky se dá tvrdit, že Jesenický šnek je soutěží dětí a veteránů. Nejpočetnějšími skupinami v roce 2015 totiž byly děti a muži v letech 40 - 50 roků. Za seriálem udělala pěknou tečku závěrečná akce - „Poslední vyjížďka šneků“ při akci „Poslední kilometr sezóny“, která se konala v Jeseníku a na Rejvízu, a které se zúčastnilo cca 180 věrných účastníků a příznivců.          Kamil Osladil

celý článek zde wink

Rekapitulace - BIKETEAM 2015

V letošním roce vstoupil náš tým do sezony výrazně oslaben o aktivní členy. V seriálu jesenický šnek se  proto rozhodl vstoupit do soutěže týmů s kolegy z oddílu TJ cyklo Písečná pod názvem  CYKLOKOALICE Zlaté Hory a Písečná. V této soutěži jsme společně obsadily čtvrté místo mezi sto šestnácti týmy. Za náš zlatohorský tým bojovali a bodovali Tomáš Vychodil  796 bodů, Alois Uchytil 588 bodů a  Petr Kašpar 62 bodů. Z oddílu Písečná to byli borci Martin Sobala 669 bodů, Miroslav Sobala 621 bodů a Jan Machala 457 bodů.

V jednotlivých kategoriích jsme byli zastoupeni následně od nejmladších takto: nejmladším členem  Marek Uchytil, startoval v kategorii předáci, kde sbíral své první zkušenosti. V Jesenickém šnečku  odjel osm závodů a obsadil v celkovém pořadí krásné 3.místo a v seriálu goltour dva závody a 8.místo. Tereza Luzarová v Jesenickém šnečku a kategorii H4 odjela dva závody a v celkovém pořadí skončila na 11.místě, v domácím seriálu goltour  se jí dařilo daleko víc, odjela šest závodů a vybojovala si 2.místo. Kořenková Jana jeden závod v seriálu goldtour.  Jíří Skaličan v jesenickém šneku odjel dva závody a skončil v celkovém pořadí na 259 a v kategorii na 36. Místě, v seriálu goldtour šest závodů a obsadil celkově 26. a 5.místo v kategorii. Tomáš Vychodil jeden z nejaktivnějších členů, který již několik sezon stále drží krok s nejrychlejšími a budí vždy rozruch v závodním poli, jakmile se tam objeví. V jesenickém šneku odjel v rámci přípravy dva silniční závody. Na horských kolech sedm závodů, přičemž jen dvakrát těsně za první desítkou. A právě proto mu právem patří 4.místo v absolutním pořadí mezi muži a 2.místo v kategorii. Tomáš každý rok jezdí jeho oblíbený MTB maraton RAMPUŠÁK ve Štítech, kde letos předvedl heroický výkon a dojel na trati 60 km v absolutním pořadí patnáctý  a v kategorii dvanáctý. Petr Kašpar, který letos přešel do kategorie muži C v jesenickém šneku odjel jeden silniční závod a čtyři MTB a skončil v absolutním pořadí na 119. místě a v kategorii na 21. místě. Petr soustředil své síly především na Zlatohorské časovky a v goldturu odjel osm závodů a usadil se na celkovém 12.místě a v kategorii pátý. Antonín Kořenek v seriálu goltour  odjel tři závody, obsadil v celkovém pořadí 51.místo a v kategorii 7.místo. Alois Uchytil další aktivní člen, letos dvacet odjetých závodů. Tak, jak Tomáš Vychodil, tak i Lojza  jel MTB maraton ve Štítech, kde skončil na trati 60 km 28. v celkovém pořadí a 6. v kategorii. Další tři závody na silnici v rámci přípravy a pak již boj v seriálu Jesenický šnek. V nejpočetnější a nejvyrovnanější kategorii C odjel osm závodů. Nejvíc se mu dařilo v časovkách, kdy jednou dojel těsně čtvrtý a domácí časovku na Bišovku ho dělily jen dvě vteřiny od zlaté medaile. Jeho celoroční úsilí mu přineslo 37.místo v celkovém pořadí a 5. v kategorii. V seriálu goltour to bylo osm závodů, celkově se umístil na 8. místě a v kategorii 4. místo. Lída Štěpánková,  i když jezdí jen rekreačně, odjela jeden závod s výborným výsledkem, kdy skončila na 8. místě v celkovém pořadí a 4. v kategorii.

Chtěl bych poděkovat všem členům za reprezentaci našeho oddílu.

Alois Uchytil 


 JESENICKÝ ŠNEK 2015

V sobotu 17.10. byl na Rejvízu slavnostně ukončen seriál závodů Jesenický šnek, vyhlašováním a oceněním nejlepších bikerů jesenicka . Mezi oceněnými byli i tři naši borci, kteří celý rok zodpovědně trénovali a odjezdili většinu závodů seriálu. Díky výborným výsledkům v jednotlivých závodech, kde podávali maximální výkony , byli vyhlášeni mezi nejlepšími. Silniční kola Tomáš Kajnar 2.místo v kategorie B. Horská kola - Tomáš Vychodil za skvělé výkony získal  2. místo , kategorie B , Marek Uchytil,  díky bojovnému nasazení v závodech ,3. místo . kat. předškoláci a Alois Uchytil v silné konkurenci vyjezdil  5. místo v kat. C. Celkově BIKE TEAM ve spolupráci s cyklo TJ Písečná (pod názvem cyklokoalice Zl.Hory a Písečná) dost bodů  na to, aby byl v tabulce družstev na pěkném 4. místě. Všem našim borcům patří dík za dobrou reprezentaci BIKE TEAMU a města Zlaté Hory. 

pa170153.jpgpa170193.jpg

 

26.-27.9.2015 Zlaté Hory v Praze

UCI PRAGUE PARA-CYCLING

EUROPEAN CUP 2015

12043208_948408088516005_3137252464705340953_n.jpg

zleva: Wolfgang Eibeck -Rakousko, Tomáš Kajnar -Česká republika, Kasper Sørensen -Dánsko

Závěr sezony a největší úspěch letošního roku pro handicapovaného cyklistu T.Kajnara ze Zlatých Hor. Vítězství v silničním závodě ve finále Evropského poháru UCI PRAGUE PARA-CYCLING EUROPEAN CUP 2015 a také jedna z posledních šancí získat body pro paralympijské hry v Rio de Janeiru.

V průběh závodu, kdy byl Tomáš neustále aktivní a neustálými nástupy v kopcích unavoval své soupeře se v pátem kole se pokusil o neúspěšný solo únik který byl po půl hodince eliminován. Zlatohorský cyklista se nevzdával naděje na dobrý výsledek a opět útočil, nastupoval a tři kola cca 15km před cílem se podařilo znovu utrhnout svým soupeřům/vycítil jsem šanci a nechtěl nechat nic náhodě a jel tzv. šrot, na krev, bud to vydržím nebo zdechnu :-) /…..

T.Kajnar vydržel sám v solo úniku až do cíle a cílovou metu protnul s luxusním náskokem téměř 2 minut.

Nechal za sebou několik mistrů světa, medailistů z paralympiády a ukázal záda takovýn světovým jezdcům jako je W.Eibeck, J.Ježek, J.Bouška.....

Třešničkou na dortu bylo stříbro v nedělní silniční časovce, kde s technickou závadou s pomalým defektem v závěru časovky dojel pouhých devět vteřin za vítězným rakouským jezdcem.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Jesenický šnek 2015 celkově

Muži B  2.místo Tomáš Vychodil               Muži C  5.místo Lojza Uchytil

vychodil.jpg      lolik.jpg

 

 

 

 

Předžáci K2 3.místo Marek Uchytil  

 marek.jpg

Mezi 116 týmy skončila Cyklokoalice Zlaté Hory a Písečná na pěkném 4.místě s 2380 body ( Tomáš Vychodil - Zlaté Hory 666, Lojza Uchytil - Zlaté Hory 396, Petr Kašpar - Zlaté Hory 62, Martin Sobala - Písečná 461, Jan Machala - Písečná 401, Miroslav Sobala - Písečná 394).

Zlatohorská magistrála

12.9.2015

Nejdelší a poslední závod Jesenického šneka startoval v Horním Údolí. Hlavní trať 40 km přivedla na trať 71 cyklistů. Skvěle zajel Tomáš Vychodil - 6 v absolutním pořadí, 3 mezi muži 30-39 let. Svou velmi dobrou formu potvrdil Lojza Uchytil, který dojel na 28.místě - 9 mezi muži 40-49 let. Mezi předžáky dojel na 6.místě Marek Uchytil, a tím potvrdil skvělé 3.místo v celkovém pořadí.

dscf2388.jpg

Další fotečky zde cheeky

Goldtour - časovka Rudný 2.9.2015

Předposlední časovka letošního seriálu startovala u autobusáku a přes rudňácký kopec vedla na Maria Hilf. Mezi 24 cyklisty se představili i 4 členové biketeamu. Zvítězil v čase 15:55 min. Tomáš Kajnar, na 11.místě dojel Lojza Uchytil, na 18.místě Petr Kašpar a na 24.místě Jiří Skaličan. Závěrečná časovka se jede od zahrádek na Svobodu 7.října. 

Hornolipovská pětadvacítka

30.8.2015

Další díl Jesenického šneka v Horní Lipové provázelo krásné počasí.Mezi dětmi se postavil na trať Marek Uchytil a skončil 6 mezi 12 kluky.Na hlavní trat se postavili 4 členové biketeamu, letos poprvé k naší velké radosti Lída Štěpánková a po výborném výkonu dojela na 4.místě v kategorii ženy B. Mezi muži skončil na 8.místě a na 2 mezi muži 30-39 let Tomáš Vychodil, 20 dojel Lojza Uchytil a 49 Petr Kašpar.

Konečně ve větším počtu.

p8300178.jpg

Fotečky yes

Ramzová

22.8.2015

Na Ramzovský bike maraton se vydaly Marek a Lolik Uchytilovi.

p8220014.jpg

Marek odstartoval na trať cca 900 m táhlého kopce a dojel na krásném čtvrtém místě. Lolik vystartoval v prvé poledne na trať 40 km, ale závod se mu vůbec nepovedl a ke konci cca 3 km před cílem dostal defekt a dojel v celkovém pořadí na 47 místě a v kategorii na 13 místě.  

Fotečky devil


Jesenický šnek horských kol po 7 z 10 závodů:

Muži B (30-39 let) 3.Tomáš Vychodil, 28.Jirka Skaličan - 65 cyklistů

Muži C (40-49 let) 3.Alois Uchytil, 24.Petr Kašpar - 87 cyklistů

Soutěž družstev 4.Cyklokoalice TJ Zlaté Hory a Písečná - 101 týmů

Jesenický šneček

Předžáčci 5.Mareček Uchytil - 46 cyklistů


Rapotín

9.8.2015

p8090002.jpg

V tento krásný parný den se vydali Marek a Lolik Uchytilovi na další závod, započítávaný jak do Šumperského poháru tak i do Jesenického šneka. V deset hodin vystartoval Marek na trať 1,5 km dlouhou a dojel na pátém místě mezi předžáky. V pravé poledne při teplotě třicet osm stupňů odstartoval hlavní závod na dvacet sedm kilometrů. Na trať vyrazilo 128 startujících, Lolik na této trati dojel na celkovém třicátém 37.místě a 7. ve své kategorii muži 40-49 let.

článek o závodu

Časovka na Petráky

5.8.2015 Sedmým závodem letošního Goldtouru byla časovka na Petráky. Zvítězil Tomáš Kajnar v čase 13:14 minut. Na 11.místě dojel Lojza Uchytil (2 mezi muži nad 35 let), na 17.místě Petr Kašpar (3 mezi muži nad 35 let) a na 25.místě Jirka Skaličan (6 mezi muži do 35 let).     19.8.2015 Náhradou pro děti byla časovka na smeťáku a na 8 místě dojel Mareček Uchytil.

Celkově po 7 z 9 závodů: počítá se nejlepších 6 závodů v sezoně (95 cyklistů v absolutním pořadí)

M1 (muži do 35 let) 5.Jiří Skaličan (27 v absolutním pořadí)  

M2 (muži nad 35 let) 2.Tomáš Kajnar (4 v absolutním pořadí, 5 vítězství), 4.Lojza Uchytil (6 v absolutním pořadí), 5.Petr Kašpar (9 v absolutním pořadí).

H (holky 10-15 let) 1.Tereza Luzarová (32 v absolutním pořadí)

D (děti do 9 let) 7.Mareček Uchytil (71 v absolutním pořadí).

Fotky zde cool

Časovka na Bišovku

2.8.2015  Domácí časovkou na Bišovku pokračoval letošní ročník seriálu Jesenický šnek horských kol. Představilo se celkem 149 startujících od těch nejmenších až po zkušené harcovníky. Mezi předžáky dojel na trati po nábřežce na 11.místě Mareček Uchytil. Na hlavní trati na Bišovku se představila čtveřice členů biketeamu a všichni si vylepšili loňské časy. Výrazně se prosadili především Tomáš Vychodil a Lojza Uchytil. Tomáš dojel na 7.místě, v kategorii mužů 30-39 let byl na bronzovém stupínku. Fantastický výkon předvedl Lojza Uchytil, který zlepšil loňský čas o neuvěřitelných 6 minut, celkově dojel na 14.místě, v kategorii mužů 40-49 let obsadil 2.místo o jedinou vteřinu za vítězem!

 

Pár fotek z časovky na Bišovku cheeky

 

Šerák

p7040019.jpg

4.7.2015

V seriálu Jesenický šnek se jel velice atraktivní závod horských kol s hromadným startem na Šerák.

Ještě před startem hlavního závodu se ovšem představili děti a mezi nimi si velmi dobře vedl Mareček Uchytil, který byl sice po startu zabržděn pádem dětí před sebou, ale i tak si dojel pro celkové 7.místo ( mezi kluky na 5.místě).

Na hlavní trase na Šerák se představilo 129 cyklistů a za pořádného vedra to nebylo nic snadného.V absolutním pořadí se do nejlepší dvacítky dostali hned 3 členové biketeamu Zlaté Hory!!! Na 5.místě Tomáš Kajnar (2 mezi muži B), na 7.místě Tomáš Vychodil (4 mezi muži B) a na 18.místě Lojza Uchytil (4 mezi muži C). Na 71.místě skončil Petr Kašpar (19 mezi muži C) a na 108.místě Jirka Skaličan (27 mezi muži B).

Další článek o tomto závodě a podrobné výsledky zde surprise

Fotečky devil


XC Mýnky

1.7.2015

Jediným závodem horských kol pokračoval letošní seriál Goldtour.Na velmi pěkném lesním okruhu se představilo hned několik členů biketeamu. Mezi dětmi skončil na 4.místě v kategorii D Mareček Uchytil a na 3.místě v kategorii H dojela Terezka Luzarová. Mezi dospělými se nejvíce dařilo Lojzovi Uchytilovi, který skončil na 7.místě, na 11.místě dojel Petr Kašpar a na 19.místě Jirka Skaličan.

Fotečky cool

 


RAMPUŠAK

MTB maraton 

20.6.2015

Poslední dva mohykáni se vydaly na maraton do Štítů. Pouhých deset stupňů a od startu déšť, v tomto počasí se zimními doplňky bojovaly a bojovaly a vybojovaly na šedesáti kilometrové trati  krásné umístění Tomáš Vychodil dojel v absolutním pořadí patnácté místo a v kategorii dvanácté. Lolik Uchytil na stejné trati v absolutním pořadí dvacátý osmý a v kategorii šesté místo.    

sam_5968.jpg

Fotečky zde surprise

Šumná jízda

7.6.2015 

Fotečky zde wink

Goldtour 2015

6. května 2015 Pekinova šestka

Na 3 časovku v seriálu dorazilo 29 cyklistů a počasí opět moc nepřálo. Z členů biketeamu se představil Tomáš Kajnar a Petr Kašpar, Tomáš s přehledem zvítězil a Petr dojel na 9. místě.

20. května 2015 Pekinova šestka naopak

Tentokrát se v dešti představilo 32 cyklistů a opět zvítězil Tomáš Kajnar, na 7. místě dojel Petr Kašpar, na 9. místě Alois Uchytil a na 21. místě Tereza Luzarová.

Celkově po 4 závodech:

1. Tomáš Kajnar, 6. Petr Kašpar, 11. Alois Uchytil, 30. Tereza Luzarová (1 mezi holkami 10-15 let)

 

 

17. května 2015 Rýmařov

Druhý závod horských kol zajeli kluci naprosto skvěle. V kategorii muži B (30-39 let) dojel na 4. místě Tomáš Kajnar a na 5. místě Tomáš Vychodil. Mezi muži C (40-49 let) skvěle zajel Lojza Uchytil na 7. místě.

p5170038.jpg

Fotečky zde wink

 

9. května 2015 Javorník

Tradiční Rychlebská 30tka odstartovala letošní seriál horských kol a tentokrát nás zavedla do krásného prostředí Račího údolí. Skvěle zajeli z biketeamu:11. místo Tomáš Vychodil, 29. místo Alois Uchytil. Ve veliké konkurenci měl smůlu Tomáš Kajnar, který odstoupil po defektu a Petr Kašpar, který závod dokončil, ale potýkal se především se zdravotními problémy ve sjezdech. Na svých prvních velkých závodech dojela na 6. místě Terezka Luzarová, která pořádně prohnala své mnohem zkušenější soupeřky.  

Fotečky zde wink

 

25.4.2015 silnice Cena Trispolu

p4250073.jpg

1.5.2015 silnice Vidnavské okruhy

 

Goldtour 2015 po 2 závodech dle kategorií:

M2 (muži nad 35 let) 1.Tomáš Kajnar (1 v absolutním pořadí), 4.Alois Uchytil (9 v a.p.), 5.Petr Kašpar (10 v a.p.), 7.Antonín Kořenek (17 v a.p.).  

M1 (muži do 35 let) 3.Jiří Skaličan (20 v a.p.)                            

H holky 10-15 let) 1.Tereza Luzarová (28 v a.p.).

 

15.dubna 2015

Uběhlo 14 dní a jela se druhá časovka seriálu Goldtour Celnice naopak. Počasí se totálně otočilo a cyklisty přivítal krásný prosluněný den a teplota kolem 20 stupňů. Na start se postavilo 59 cyklistů a opět jasně zvítězil Tomáš Kajnar v čase 4:37 min. Členové biketeamu, kteří poprvé představili novou sadu dresů pro sezonu 2015 skončili v absolutním pořadí takto: 13.Alois Uchytil, 14.Petr Kašpar, 22.Antonín Kořenek, 30.Jiří Skaličan a 37.Tereza Luzarová.

1.dubna 2015

11030840_866308226768781_6178143367477737445_n.jpg

Tradičně silniční časovka na Celnici, v rámci seriálu Goldtour, odstartovala cyklistickou sezonu 2015. Na start se postavilo 46 cyklistů a počasí si s námi pěkně pohrálo: teplota 2 stupně a místy silné sněhové přeháňky. To ovšem cyklisté zvládli a vůbec to neřešil Tomáš Kajnar, který ve strojovém tempu prolétl trať a zvítězil s obrovským náskokem v čase 5:55 min. Činili se ovšem i další členové biketeamu, kteří skončili v absolutním pořadí takto: 10. Alois Uchytil, 11.Petr Kašpar, 19.Antonín Kořenek, 26.Jiří Skaličan a 32.Tereza Luzarová (nováček biketeamu Zlaté Hory). 

 

Fotky pořídil p.Procházka díky

Fotky z první časovky - Celnice

                                             - Celnice na opak


Vyhlášení Sportovec Olomouckého kraje za rok 2014 

sportovec-olkraje-12015226_galerie-980

Cyklista Tomáš Kajnar se díky vydařené sezóně stal nejúspěšnějším handicapovaným sportovcem Olomouckého kraje pro rok 2014.

Cenu převzal během slavnostního večera v Městském divadle v Prostějově, společně s významnými sportovci naší republiky, například wimbledonskou vítězkou, Petrou Kvitovou nebo čerstvou vítězkou z Australian open Lucií Šafářovou

Více informací naleznete zde:

http://olomoucky.denik.cz/ostatni_region/kvitova-ujfalusi-a-mora-na-jednom-podiu-kraj-ocenil-sve-nejlepsi-sportovce-20150.html

sportovec-olkraje-1201522_galerie-980

IMG_20150204_212412

 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Nominační kritéria cyklistiky a handbike pro rok 2015 a nominace na březnové dráhové MS 2015

Komise handicapovaných ČSC na svém zasedání dne 14. ledna 2015 přijala velmi důležitá usnesení.
Především jde o nadsvazová Nominační kritéria pro silniční i dráhové Mistrovství světa 2015 pro kategorie C5 – C1. Nutno dodat, že po mnoha letech sporů a nejasností jde o výrazný posun v mezisvazových jednáních.
Během působení bývalého předsedy Komise handicapovaných ČSC Františka Janoucha z Federace Spastic handicap, nebyly přijaty, přes veškerou snahu ČATHS, žádná objektivní a nestranná kritéria pro nominace cyklistů k vrcholným závodům. To se nyní mění a jezdci mají v otázce nominací jasno.

Dalším důležitým bodem, který Komise přijala je také nominace závodníků pro blížící se MS na dráze v nizozemském Apeldoornu.

UCI Para-cycling Track World Championships – Apeldoorn (Track)

26. Březen, 8:00 - 29. Březen, 17:00

ČATHS budou reprezentovat tito jezdci:
C5 Tomáš Kajnar (1 km, 4 km)
C4 Jiří Ježek (1 km, 4 km, scratch, OH team sprint)
C2 Michal Stark (3 km)
C2 Tereza Diepoldová (1km, 3 km)

Důležitým usnesením je také skutečnost, že Komise handicapovaných ČSC přijme na svém dalším zasedání nezpochybnitelná nominační kritéria pro letní paralympijské hry v Rio de Janeiru.

I tímto usnesením by měly být, alespoň v cyklistice, ukončeny nesmyslné a tradiční mezisvazové, předparalympijské hádky o tom, kdo by tak asi na LPH mohl závodit a proč…

Reprezentační trenér Viktor Zapletal zároveň zveřejnil nominační kritéria pro kategorie HANDBIKE v sezóně 2015 pro SP a MS.

Zápis jednání Komise handicapovaných ČSC ZDE:Zápis jednání komise handicap 14 1 2015
Nominační kritéria MS silnice 2015 pro kategorie C5 – C1  ZDE
Nominační kritéria pro SP a MS 2015 handbike ZDE

WORLD TRACK

 

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------
A máme tady další rok tak hurá do tréninku.

mys-na-trnazeru.gif