Jdi na obsah Jdi na menu

Sezona 2014

4. 1. 2015
Šťastný a veselý rok 2015 všem 

slunicko.gif

Všem členům a členkám veselé vánoční svátky. 
Tomáš Kajnar je absolutním vítězem Olomouckého poháru

Celkovým vítězem seriálu Olomouckého poháru v časovkách je v kategorii mužů Tomáš Kajnar, člen reprezentačního týmu tělesně handicapovaných cyklistů.
Tomáš, který závodí s amputací horní končetiny v kategorii C5 ovládnul absolutním způsobem startovní pole, když sbíral cenné body především v časovkách do vrchu.

„Parádní vyhlášení a takový mega pohár“  okomentoval svým osobitým způsobem trofej pro celkového vítěze Tomáš Kajnar. 

Přejme si, aby umění jízdy kopcích Tomášovi, který trénuje v nádherném prostředí Zlatých hor vydrželo i příští rok na mistrovství světa ve Švýcarsku. Pořadatelé slibují totiž kopcovitou trať s velkým převýšením. 

zdroj: http://www.caths.cz/index.php?page=clanek&id=2620

---------------------------------------------------------

---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Goldtour 2014 celkově

Ve výsledkové listině se v tomto ročníku objevilo 147 jmen a mezi nimi 3 členové biketeamu Zlaté Hory. Absolutním vítězem s maximálním možným ziskem 600 bodů se stal Tomáš Kajnar. Na 15.místě se umístil Petr Kašpar (5 mezi muži nad 35 let) a na 29.místě Jirka Skaličan (4 mezi muži do 35 let).

1.října časovka na Svobodu

Poslední časovkou skončil letošní seriál Goldtour 2014. Jelo se od zahrádek na Svobodu a na start se postavilo 25 cyklistů. Svou suverenitu potvrdil Tomáš Kajnar, který zvítězil v čase 16:11 min. s velikým náskokem na zbytek startovního pole. Na 15.místě dojel další člen biketeamu Petr Kašpar.

 

Zde můžete vidět krásý video z letošního ročníku

Jesenického šneka 

Letošní ročník seriálu Jesenický šnek horských kol 2014 je minulostí, tak je na čase se ohlédnout za celkovými výsledky:

Biketeam Zlaté Hory skončil v soutěži týmů mezi 112 účastníky na 13.místě, což je poněkud pokles v porovnání s minulými ročníky, ale vlivem toho, že za nás nemůže nastupovat naše opora z minulých let Tomáš Kajnar, výsledek to rozhodně není špatný. Za tým bodovali naši členové takto: 6x Tomáš Vychodil a Petr Kašpar, 5x Lojza Uchytil, 2x Jirka Skaličan a 1x Tonda Kořenek.

Mezi jednotlivci v kategorii muži B 30-39 let se představilo 95 cyklistů. Na výborném 4.místě skončil Tomáš Vychodil, na 9.místě Petr Kašpar a na 29.místě Jirka Skaličan. V kategorii muži C 40-49 let se mezi 94 cyklisty prosadil na 9.místo Lojza Uchytil. Nesmíme zapomínat ani na naši nejmladší členku, která soutěžila v seriálu Jesenický šneček. Petra Kovalová, které je 8 let se v kategorii H3 holky 8-10 let, jako jedna z nejmladších, umístila mezi 33 holkami na pěkném 7.místě.


27.9.2014 Oderská Mlýníce

Na finále seriálu Kolo pro život 2014 vyrazila trojice bikerů Tomáš Vychodil,Lojza Uchytil a Petr Kašpar, za doprovodu naší kolegyně Lídy Štěpánkové. Bohužel došlo k těžce pochopitelnému zkratu ze strany firmy Specialized, která nám nepřipravila slíbené kolo pro tento závod, takže se na start nakonec postavili jen 2 zástupci týmu. Kluci startovali ze zadních pozic (kolem st.čísla 600-700), takže se pustili do stíhací jízdy a šli na to pěkně zostra. Na tratích v Klokočůvku u Oder se představilo 1487 cyklistů všech věkových kategorií. Hlavní trať na 56 km provázelo obrovské množství bahna, ale naši borci předvedli výborný výkon. Tomáš Vychodil dojel na 140.místě (43 mezi muži 30-39 let) a Lojza Uchytil na 327.místě (73 mezi muži 40-49 let). 

Článek o závodu

Fotečky od Lídy zde 


20.září   Zlatohorská magistrála

Poslední závod horských kol v seriálu "Jesenický šnek" nás zavedl do Horního údolí a účastníky čekalo obávané stoupání na Příčnou a řada nebezpečných sjezdů na trati 40 km.Řada cyklistů se ocitla na zemi,ale každý kdo závod dokončil sklidil zasloužené ovace.Hlavní trasa přilákala 82 účastníků a členové biketeamu si na domácích kopcích počínali výborně.Skvělé 4.místo a 3.mezi muži 30-39 let obsadil Tomáš Vychodil,

dsc_0089.jpg

na 16.místě dojel Tomáš Kajnar (B6), který vládl stoupáním,ale s handicapem ve sjezdech to na nejlepší nestačilo. Lojza Uchytil skončil na 36.místě (C12) a Petr Kašpar na 41.místě (B11).

 

 

 

 

 

 3.září časovka na Rudný

Předposlední časovka v seriálu Goldtour se jela z autobusáku na Maria Hilf a stoupání na rudnák prověřilo síly všech cyklistů.Mezi 26 účastníky jasně vládl Tomáš Kajnar,který zvítězil s obrovským náskokem v čase 15:53 min. Na 14.místě dojel Petr Kašpar v čase 21:53 min.

ZLATOHORÁK VLAJKONOŠEM  

Greenville, South Carolina - USA  27.srpen - 1.září 2014
Při zahájení UCI PARA-CYCLING ROAD WORLD CHAMPIONSHIPS Greenville  USA se zlatohorákovi Tomáši Kajnarovi dostalo nečekané pocty, stát se vlajkonošem ČR při slavnostním ceremoniálu. Za účasti téměř 450-ti sportovců ze 43 zemí bylo slavnostně zahájeno Mistrovství světa v cyklistice Greenville 2014.V příjemném prostředí  Úměleckého centra defilovaly všechny výpravy se svými vlajkonoši před zraky velmi početného publika.

15063322312_ba618546d7.jpg

 
 
   V boji proti chronometru v tropickém 40stupnovém  horku Kajnar v kategorii C5 obsadil 11.příčku jako jediný amatér v profesionálním startovním poli a třetí nejstarší polomladík :-) .
 "Při svém zaměstnání víc nejde natrénovat v boji proti profesionálům a jedenáctý na světě v časovce beru všemi deseti i když nechybělo moc k top světové desítce."
        Trať časovky se zvlněným profilem  na 25km zvládl Kajnar v čase 35:41. Mistrem světa se stal Ukrajinec  Y.Dementev.

15076448751_dae01ed0f8.jpg

  
      Průběh silničního závodu byl velmi nervozní a všichni byli až nezdravě přemotivováni.Závod byl bez šance na jakýkoliv únik.Již v průběhu závodu došlo k několika menším pádům a kolizím.
       Do finálového spurtu se řítilo téměř 60-ti kilometrovou rychlostí cca 40-50 jezdců a protože se přede mnou odehrál velký pád,kdy Jirka Ježek po kontaktu s rakouským jezdcem vletěl na kovové hrazení  a utrpěl vážná zranění, já musel okamžitě zareagovat a vyhnout se střetu….bylo po nadějích na dobré umístění. Do cíle jsem dorazil ze ztrátou 9-ti vteřin a to stačilo „pouze“ na 12.místo. Mistrem světa v silničním závodě se stal 19náctiletý Australan A.Donohoe.

15099852152_7c3c7cd778.jpg

    Přesto to byl pro mě jeden z nějtěžších závodů v životě, kdy ve 40 horku jsem dokázal konkurovat  profesionálnímu sportovnímu  poli a mistrovskou trať na 82km zvládnout v čase 1:54:33 průměrnou rychlostí 42,8 a porazit zvučná jména i několik paralympijských vítězů a mistrů světa z let předešlých.   
Touto cestou byl chtěl všem poděkovat za veškerou podporu a přízeň. Poděkovat za všechny vzkazy a rady od známých, rodiny a přátel.  Děkuji Tomáš Kajnar

-------------------------------------------------------------

----------------------------------------

31.srpna Hornolipovská pětadvacítka

Na závodech v Horní Lipové se postavilo na start 58 cyklistů a mezi nimi i 3 členové biketeamu. Tomáš Vychodil měl velikou smůlu,když na nepřehledném místě těsně před cílem špatně odbočil,musel se vracet a skončil na 25.místě (B 8).Petr Kašpar dojel na 41.místě (B10) a Lojza Uchytil na 46.místě (C14).

Fotečky od Lídy zde: 

10.srpna O cenu Rapotína

Další závod horských kol v seriálu Jesenický šnek se jel za příjemného počasí a na start se postavilo 201 cyklistů různého věku. Nejdřív startovay děti a mezi mladšími žačkami dojela na 11.místě naše nejmladší členka Petra Kovalová. Mezi muži pak potvrdil výbornou formu Tomáš Vychodil,který v tradičně veliké konkurenci dojel na 14.místě (7 mezi muži B 30-39 let).Lojza Uchytil skončil na 50.místě (C10) a Petr Kašpar na 64.místě (B18).

 

sam_4377.jpgsam_4381.jpg

 Další fotečky od Lídy zde 

6.srpna silniční časovka na Petráky

Jak už to bývá tradicí,hned za pár dní se cyklisté opět zaměřili na stoupání směr Bišovka. Tentokrát se jelo na silničních kolech s cílem na Petráky v rámci seriálu Goldtour. Podle očekávání zvítězil Tomáš Kajnar v čase 12:43 min. Na 16.místě skončil Petr Kašpar a 23.Jirka Skaličan.

 petraky.jpg

 

petraky-2.jpgpetraky-3.jpg 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 3.srpna   časovka na Bišovku horských kol

Na domácí trati se jela časovka na Bišovku na které se tradičně členům Biketeamu daří. Bohužel se nemohl zúčastnit Tomáš Kajnar, ale skvěle ho zastoupil Tomáš Vychodil, který časem 27:13 min. obsadil celkově 7.místo a v kategorii muži B vystoupal na bronzový stupínek. Na 33.místě dojel Lojza Uchytil (C7), 34.Tonda Kořenek (C8), 39.Petr Kašpar (B9) a 52.Jirka Skaličan (B11). Družstvo získalo pěkných 368 bodů do soutěže týmů.

sam_4331.jpg

Další foto od Lídy zde : 

 

 

 

strupek.jpg

Matěj Strupek

Mistr republiky

Velká gratulace

 

 

 


logo.jpg

Nejbližší program: 5.července časovka horských kol s hromadným startem na Šerák

Za ideálního počasí se jel 3.ročník časovky horských kol s hromadným startem na Šerák. Brzy po startu se odpoutal Tomáš Kajnar a skvělým výkonem jasně ukázal kdo je králem této trati. S velikým náskokem zvítězil v rekordu trati 38:52 min. skvěle si vedl taky Tomáš Vychodil,který dojel na 8.místě (B5). Ale i další členové se poprali s tratí,co jim síly stačily: 48.Lojza Uchytil (C7), 56.Petr Kašpar (B13) a 84.Jirka Skaličan (B20). Pořadatelé byli skvělí a zaslouží velikou pochvalu. Do soutěže družstev jsme si připsali 248 bodů.

sam_3943.jpg

2.července XC Mlýnky - Goldtour 

V rámci seriálu Goldtour se již tradičně jede jeden závod který je úplně jiný. Cyklisté startují hromadně a navíc na horských kolech. I když ještě hodinku před start intenzivně pršelo,při startu se počasí umoudřilo a 26 bikerů se vrhlo na trať. Z vítězství se radoval Tomáš Kajnar,který každým závodem potvrzuje nadvládu nad soupeři a bezpečně vede i celkové pořadí. Velmi pěkné 10.místo získal Jirka Skaličan.

p1010129.jpg

Další foto zde : 

22.června Buldočí časovka

V rámci seriálu silničních kol "Jesenický šnek" se jela v Rapotíně časovka na 18 km. Než začali kroužit cyklisté na 6-ti km okruhu, nastoupili na trať ti nejmenší a mezi nimi i naše členka Petra Kovalová, která mezi malými žačkami obsadila 10 .místo. A pak už se postavilo na start 88 cyklistů startujících po minutových intervalech. Hned s číslem 1 vlétl na trať Tomáš Kajnar a soupeři jen s údivem sledovali jeho strojové tempo z jiné galaxie. I když se na trať postavilo hned několik skvělých časovkářů,Tomášův čas 25:18 min. už nikdo nedokázal překonat. Se startovním číslem 23 se popral s tratí Petr Kašpar a dokončil na 46.místě v čase 31:42 min.

petr.jpgtomas.jpg

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

21.června Rampušák                

18.ročník závodů o vládce Orlických hor přilákal 508 cyklistů,kteří si vybrali svoji trasu a šlo se na to. V silničním závodě na 130 km se mezi 204 cyklisty představili i dva členové biketeamu. Oba se takřka celou trasu drželi ve vedoucí skupině a předvedli vynikající výkon v obrovské konkurenci. Tomáš Kajnar se v těžkých sjezdech ocitl hned třikrát mimo trať,ale svou bojovností se dokázal znovu dotáhnout na čelo a v cíli z toho bylo skvělé 9.místo. Pouze minutku za ním prolétl na výborném  22.místě cílem náš nový kolega David Plundrák a ukázal,že je velikým přínosem pro tým. Na 60 km trati horských kol se představil Tomáš Vychodil a na své oblíbené trati zajel krásné 11.místo mezi 85 bikery. Na trati 30 km horských kol se mezi 99 bikery představil Lojza Uchytil a Petr Kašpar. Lojza po dlouhé pauze předvedl skvělý výkon a skončil na 24.místě, na 46.místě dojel Petr Kašpar, který i přes nepříjemný pád dokončil závod na solidní pozici.

  p1010022.jpg

Další toto zde : 

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Úspěšný cyklistický víkend v Elzachu
O víkendu odjeli čeští handicapovaní cyklisté bojovat o medaile na Evropský pohár do německého Elzachu. Zdejší pořadatelé, kteří se budou ucházet v roce 2015 o pořadatelství světového poháru v para-cycling, připravili pro závodníky opět náročnou trať, která českých závodníkům velmi "sedí". V úžasné formě se představil Jirka Ježek, který porazil i závodníky z kategorie lehčího handicapu, a po zásluze si odvezl celkové vítězství z dvoudenního závodu poté, co zvítězil jak v sobotní časovce, tak v nedělním silničním závodě. 
 

Tomáš Kajnar obsadil po perfektním výkonu v časovce ve své kategorii C5 krásné druhé místo, hned za Wolfgangem Eibeckem (AUT). V silničním závodě, který se jel jako městské kritérium na okruhu dlouhém 3,2 km, vybojoval Tomáš nakonec třetí místo za dvěma Rakušany Eibeckem a Hagenaarsem

img_6313.jpg

zdroj:http://www.ceskysvazcyklistiky.cz/clanek/3394_jezek-kraloval-ep-v-elzachu

       http://www.caths.cz/ 

------------------------------------------------------------------------------------------                                                 

8.června Šumná jízda - Jesenický šnek MTB   

Za horkého počasí startoval v neděli v pravé poledne závod horských kol na 30 km v seriálu Jesenický šnek. Na hlavní trati se mezi 76 cyklisty představili i dva členové biketeamu. Tomáš Vychodil na takřka domácí trati ukazoval že má výbornou formu a i když ho těsně před cílem postihl defekt (stejně jako v Javorníku),dojel na výborném 8 místě v absolutním pořadí,mezi muži 30-39 let to bylo skvělé třetí místo. Petr Kašpar skončil celkově na 57.místě - 11.mezi muži 30-39 let.

 

 p6080104.jpg

Další foto zde: 

 

4.června časovka na Křížek

 Pátý závod letošního Goldtouru nás poprvé zavedl do kopců,pro mnohé bohužel,ne však pro Tomáše Kajnara. Ten je v kopcích jako ryba ve vodě a strojovým tempem doslova zničil své soupeře,když časem 17:50 min. vytvořil nový rekordní čas. Mezi 36 cyklisty se další členové týmu prali s tratí (váha dělá své). Na 23.místě dojel Petr Kašpar (25:54 min.) a na 35.místě Jirka Skaličan (37:01 min.). V celkovém pořadí po 5 závodech si drží Tomáš Kajnar 1.místo mezi muži do 35 let a Petr Kašpar těsně 3.místo mezi muži nad 35 let.

 

 

Seriál silničních časovek ve Zlatých Horách Goldtour 2014 po 4 odjetých závodech:                                                                                    

M1(muži do 35 let) :                                                                                      1.Wojciech Aniolek Ktukol Glucholazy 317 bodů, 2.Robert Jamroz Ktukol Glucholazy 272 bodů, 3.Jacek Michura Ktukol Glucholazy 270 bodů, 4.Jan Machala Cyklo TJ Písečná 144 bodů, 5.Miroslav Machač ACS Drak Vrbno132 bodů, 6.Jiří Skaličan Biketeam Zlaté Hory 102 bodů.                                                                                              

 

M2(muži 35 let a více): 1.Tomáš Kajnar Nutrend specialized 300 bodů, 2.Marek Chuděj Cyklo Jeseník 276 bodů, 3.Petr Kašpar Biketeam Zlaté Hory 215 bodů, 4.Jacek Rojek Ktukol Glucholazy 211 bodů, 5.Vlastimil Mlynář ACS Drak Vrbno 129 bodů, 6.Jiří Kalabis Cyklo TJ Písečná 96 bodů.

 

 

21.května Pekinova šestka naopak (55 cyklistů)

Třetí vítězství v sezoně si připsal Tomáš Kajnar, Petr Kašpar skončil na 17.místě (3.mezi muži nad 35 let) a Jirka Skaličan dojel na 35.místě (6.mezi muži do 35 let).

 

 

7.května Pekinova šestka (50 cyklistů)

Při neúčasti Tomáše Kajnara,který nás skvěle reprezentoval na světovém poháru v Itálii, se prosadil další cyklista ze Zlatých Hor,skvělý talent  Matyáš Strupek,  jezdící za SKC TUFO Prostějov, který s přehledem zvítězil. Z členů biketeamu se na start postavil pouze Petr Kašpar a zajel 16.místo (3.mezi muži nad 35 let).

 

 

1.května Vidnava         

Seriál silničních kol Jesenický šnek odstartoval závodem Vidnavské okruhy. Na hlavní trati se mezi 76 cyklisty představili i oba Tomášové Kajnar a Vychodil.V takticky vedeném závodě přijeli oba do cíle ve vedoucí skupině,ale ve sprintu se neprosadili. Tomáš Kajnar byl na 14.místě a Tomáš Vychodil na 32.místě.

Dne 24.dubna se členům biketeamu Petře Závodné a Jirkovi Skaličanovi narodila nádherná dcerka Hanička. Za celý biketeam veliká gratulace
 
 
16.dubna časovka Celnice naopak

Druhou časovku provázelo chladné počasí,byly 3 stupně, i tak se na start postavilo 48 cyklistů. Opět jasně zvítězil v čase 4:38 min. Tomáš Kajnar,na 14.místě a 3.mezi muži nad 35 let dojel Petr Kašpar a 35.místo zajel Jirka Skaličan.

 
 
2.dubna časovka na Celnici

Letošní sezonu nám odstartovala časovka na celnici v rámci seriálu Goldtour 2014.Jednoznačně zvítězil Tomáš Kajnar,který prolétl trať 4,5 km v čase 5:46 min.Z členů biketeamu dojel Petr Kašpar na 21.místě(7:09) a Jirka Skaličan na 35.místě(8:32). Časovka se jela za krásného počasí a na startu se představilo 69 cyklistů.

 


A máme tu nový rok 2014

Všem členúm do tohoto roku pevné zdraví a mnoho sportovních zážitků.

Ohlédnutí za rokem 2013 :