Jdi na obsah Jdi na menu

Sezona 2013

22. 1. 2014

 

Krásné a klidné vánoční svátky všem členů a členkám.


 

2.října 2013 časovka na Svobodu
Časovka na Svobodu zakončila letošní seriál Goldtour. Naprostou převahu nad soupeři potvrdil dalším vítězstvím Tomáš Kajnar, když druhému v cíli nadělil propastných 2:37 min. Mezi 29 cyklisty se představil i Jirka Skaličan, který obsadil 25.místo.
GOLDTOUR 2013- CELKOVĚ
             Muži 1 (do 35 let) 1.Tomáš Kajnar (absolutní vítěz celého seriálu), 5.Jiří Skaličan (23.absolutně)
      Muži 2 (nad 35 let) 4.Petr Kašpar (11.asolutně) , 5.Alois Uchytil (20.absolutně)                                               
Ženy 1.Petra Prášková (29.absolutně)
Holky 4.Halka Vašinková
Open 4.Marian Wetter
 
EVROPSKÝ POHÁR HANDICAPOVANÝCH CYKLISTŮ
21.-22.ZÁŘÍ PRAHA   Skvělý víkend prožil Tomáš Kajnar, když na evropském poháru v Praze nejprve v sobotu vyválčil zlatou medaily v závodě s hromadným startem na 55 km ve skvělém čase 1:21,05 hod. po solo úniku. V neděli stříbro v časovce na 13,8 km za 19:23 min.
       
CELKOVÉ VÝSLEDKY JESENICKÝ ŠNEK 2013
Velikého úspěchu dosáhl Tomáš Kajnar,který se stal absolutním vítězem silniční části seriálu.
 
 Co se týká horských kol:
Družstvo Biketeam Zlaté Hory obsadilo mezi 50 týmy slušné 6.místo,bez Tomáše Kajnara byly především jesenické týmy nad naše síly. 
Mezi jednotlivci v kategorii muži B 30-39 let(100 cyklistů) skončil na 3.místě Tomáš Kajnar  (6 odjetých závodů), 5.místo Tomáš Vychodil(7), 10.místo Jiří Skaličan(7) a 15.místo Petr Kašpar(5). Mezi muži C 40-49 let(70 cyklistů) skončil na výborném 5.místě Lojza Uchytil(9) a na 16.místě Tonda Kořenek(3). A naše ženy(60 cyklistek): 21.Lída Štěpánková(2), 28.Halka Vašinková(1) a 49.Petra Prášková(1). 
 
 
 Souhrn výsledků:
 
  
...................................
 

 

 

8. září okolo Vápenné

 Na silničních kolech uzavřel seriál „Jesenický šnek“ svoji sezonu na 53 km trati okolo Vápenné. Mezi 44 startujícími nechyběl Tomáš Kajnar, který nastoupil na start jen pár dnů po návratu z mistrovství světa handicapovaných cyklistů v Kanadě (samostatný článek na jiném místě) a předvedl proč je po právu uznáván jako nejlepší cyklista na Jesenicku. Celý závod jel na čele a dojel s těsným odstupem na 2. místě (vítěz mezi muži 30-39 let), což mu stačilo na posun na celkové 1. místo v absolutním pořadí celého seriálu!!!

 

7. září Priessnitzova MTB Jeseník

 

 Poslední závod horských kol byl první ročník nové Priessnitzovy MTB na trati 45 km a 165 startujících se řádně zapotilo. Skvěle si vedl Tomáš Vychodil, který byl od začátku ve vedoucí skupině a dojel na výborném 6. místě (4. mezi muži 30-39 let). Na 32. místě skončil Lojza Uchytil (7. mezi muži 40-49 let), 56. Petr Kašpar (14. mezi muži 30-39 let) a na 70. místě Jiří Skaličan (19. mezi muži 30-39 let), který po zásluze sklidil veliké uznání od soupeřů za bojovný výkon na velmi náročné trati.

..........................................
MS 2013 CANADA BAIE COMEAU A SILNICNI ZAVOD

Tomáš vybojoval nádherné šesté místo, na medaili mu chyběla jen jediná vteřina.

No prostě nádhera, to nikdo nečekal že Tomáš vybojuje takové nádherné umístění jak v časovce tak v etapovém závodě. Tome velká gratulace a už se těšíme jak to oslavíme 

 

1280504_595143890509095_340517793_n.jpg

Tomáš Kajnar bojoval doslova jako lev. Snažil se zachytit úniky, nastupoval a byl velmi aktivní. V předposledním kole se mu podařilo uniknout z velké skupiny jezdců a pohyboval se na průběžném třetím místě. Už to vypadalo, že Tomáš náskok udrží a vybojuje další medaili, ale skupina pronásledovatelů v čele s paralympijským vítězem Dementěvem jej v cílové rovince dojela a ve spurtu na ně Tomáš již nestačil. Nicméně z toho bylo úžasné šesté místo a další Tomášův posun ke světové špičce. Závod C5 vyhrál Australan Gallager před Italem Botossem a dalším Australanem Donohoem. článek -  Česká asociace tělesně handicapovaných sportovců

 ------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tomáš na MS osmý v časovce : nádhera, nádhera
Jen tak dále tome gratulujeme 

img_6339.jpg


Jiří Ježek stříbrný v časovce

Druhý den programu mistrovství světa v cyklistice patřil časovkám kategorií C a tandemům. V silné konkurenci se Češi neztratili.

Nejlépe se dařilo paralympijskému vítězi z Londýna Jiřímu Ježkovi. Do časovky dlouhé 26 km nastupoval Jirka jako poslední jezdec startovní listiny. Před sebou měl s minutovým odstupem svého věčného soupeře Rumuna Eduarda Novaka. Závod byl nesmírně napínavý. Ještě v polovině posledního kola byl mezi oběma jezdci minimální rozdíl 2 vteřin. Na cílové pásce byl Novak o pouhých 6 vteřin rychlejší než náš jezdec. Jirka tak vybojoval krásné 2.místo a odváží si další cenný kov z mistrovství světa. Třetí v kategorii C4 skončil Kolumbijec Duenas Gomez. Další z Čechů Jirka Bouška dojel pátý. 

Velice pěkný výkon předvedl při své premiéře na MS Tomáš Kajnar v kategorii C5. Tomáš byl po prvním kole dokonce na čtvrtém místě, po druhém na sedmém. V závěru malinko "vytuhnul" a skončil na osmém místě, ale i tak je to pro českého jezdce obrovský úspěch. Závod kategorií C5 vyhrál Ukrajinec Dementev, před Italem Tarlaem a Australanem Donohoem. 

Tereza Diepoldová po těžkém souboji se soupeřkami skončila na třetím místě. Terka nebyla se svým výkonem vůbec spokojená. Doplatila na technické pasáže trati, kde byly soupeřky lepší. Závod vyhrála Američanka Alison Jones před Španělkou Rachel Acinas. 

Zítra je na programu silniční závod handbiků, kde nás budou reprezentovat v kategorii H1 Pavel Foltýn a v kategorii H2 Jan Tománek.

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

Tomáš Kajnar odletěl do Kanady na Mistrovství světa handicapovaných cyklistú DRŽÍME PĚSTI TOME

Aktuality najdete zde 


RAMZOVSKÝ BIKEMARATON

24.8.2013

 

 

Předposlední závod horských kol letošního seriálu „Jesenický šnek“ se jel na velice náročné trati okolo Ramzové. Pořadatelé připravili na 134 startujících podle mnohých až zbytečně náročnou 40 km trať, na které se představili i dva členové biketeamu Zlaté Hory. Tomáš Vychodil skončil na 14. místě (5. mezi muži 30-39 let) a Lojza Uchytil na 51. místě (12. mezi muži 40-49 let).

 

 

Pár foteček zde 


11.8.2013 - Rapotín

Za krásného letního dne, v neděli 11. 8., uspořádal cyklistický klub Buldoci Rapotín na koupališti v Rapotíně 6. ročník závodu horských kol.

Akce se zúčastnilo celkem 247 cyklistických nadšenců a nadějí, z toho 110 dětí. Závod byl zařazen do regionálního cyklistického seriálu Jesenický šnek a Šumperského poháru horských kol.

Byly přichystány tratě pro všechny věkové a výkonnostní kategorie. Nejprve od 10:00 závodily děti do 12 let na okruhu kolem koupaliště. Ty nejmenší závodily na pár metrech po asfaltu, kdy nejmladším účastníkům byly i 2 roky. Na těchto dětských tratích zápolilo 91 dětí a k vidění byly vskutku velmi zajímavé souboje s patřičnou podporou fanoušků z řad rodinných příslušníků a kamarádů závodících ratolestí. V 11:30 proběhlo vyhlášení dětských závodů a ve 12:00 byl odstartován hromadně závod horských kol na tradičním známém 9 km okruhu. Starší žáci a žákyně absolvovali 1 okruh a nejrychlejším na ní byl Jakub Otruba (BT Kola Kaňkovský) v novém rekordním čase 21:36 min. Nejúspěšnější starší žačkou byla časem 35:41 min. Barbora Bubeníčková (Stevens Bikes – Emilio Sport). Ženy jely 2 okruhy, kdy první v cíli byla věkem ještě juniorka Eva Planičková (Bikesport Team Mohelnice) ve skvělém čase 50:59 min, který je novým rekordem této trati mezi ženami.  Muži a junioři si dali 3 náročné okruhy a absolutním vítězem se stal opět jako loni Jan Směšný (Stevens Bikes – Emilio Sport) ve výborném čase 1:02:56 hod. Na překonání rekordu mu chyběly 2 vteřiny. Závod byl určen jak pro výkonnostní sportovce, tak pro širokou veřejnost. Mezi startujícími z celé Moravy, Slezska, Čech a Polska nechyběli, jak nejlepší regionální „závoďáci“, tak mnoho cyklistických nadějí a tzv. „hobbíků“. Závodu se zúčastnilo i mnoho rodin, a to i zástupci tří generací (syn, otec a děda). Celá akce se nesla v příjemné atmosféře a ukázala cestu, jak trávit volný čas se stejným zájmem, a tím bylo kolo.

Výsledky členů biketeamu Zlaté Hory: 8.Tomáš Kajnar, 66.Lojza Uchytil, 95.Petr Kašpar a 110.Jiří Skaličan. Kvůli technické závadě musel bohužel odstoupit Tomáš Vychodil.  Na 17. místě mezi ženami dojela Lída Štěpánková (5.v kategorii zkušenějších žen).

 

Fotečky zde 

 

7.8.2013 časovka na Petráky

Jen 3 dny po nedělní časovce se jela silniční časovka na Petráky v seriálu Goldtour. Tomáš Kajnar opět zvítězil a tentokrát až s drtivým náskokem před svými soupeři. Prolétl trasu za 12:26 min. a jen o 1 vteřinu zaostal za rekordem trati. Mezi 33 cyklisty se objevili i další členové biketeamu: 20.Lojza Uchytil, 21.Petr Kašpar a 29.Jirka Skaličan.

 

 

4.8.2013 - Časovka na BIŠOVKU

V neděli odpoledne startovala časovka horských kol v seriálu Jesenický šnek a tentokrát se jelo v našem domácím prostředí. O vítězi před startem moc lidí nepochybovalo a Tomáš Kajnar nezklamal, kopce a obzvlášť na Bišovku je jeho oblíbená záležitost. Jasné absolutní vítězství zajel i na vypůjčeném kole, Tomáš se totiž specializuje především na silniční cyklistiku. Výborný výkon předvedl i Tomáš Vychodil, který skončil na 8.místě v absolutním pořadí. Na vrchol Biskupské kupy se vydalo celkem 62 odvážných a naši další členové dojeli takto: 28.Antonín Kořenek, 30.Alois Uchytil, 48.Petr Kašpar, 58.Lída Štěpánková a 59.Jiří Skaličan.

 

Fotečky zde 


 Nominace reprezentace cyklistiky a handbike na MS 2013Reprezentační trenér Viktor Zapletal zveřejnil nominaci reprezentačního týmu tělesně handicapovaných cyklistů pro blížící se mistrovství světa v kanadském Baie Comeau.

Tomáš Kajnar C5
Jiří Ježek C4
Tereza Diepoldová C2
Pavel Foltýn H1

Výpravu dále doplní samoplátce Jan Tománek, kategorie H2. 
Cyklistický reprezentační tým sice není početný, nicméně disponuje velkou silou. Tomáš Kajnar dokázal vybojovat v závodě Světového poháru páté místo a má pódiové umístění ze závodu Evropského poháru, Jiří Ježek vede celkově Světový pohár a v časovce letos nenašel přemožitele, Tereza Diepoldová ve všech letošních startech vybojovala umístění do třetího místa a vyhrála úvodní podnik Světového poháru. Pavel Foltýn po dlouhé době, kdy se našim handbikerům příliš nedařilo, dokázal navázal na úspěchy paralympijského vítěze a mistra světa Marcela Pipeka a senzačně zvítězil v silničním závodě Světového poháru v Itálii. 


http://www.caths.cz/index.php?page=clanek&id=2299

 

 

 

 

Časovka na Šerák 6.července

V rámci seriálu horských kol Jesenický šnek se jela jediná časovka s hromadným startem. Startovalo se v Domašově a na trase 11 km,která  nás dovedla až na Šerák, nás čekalo převýšení přes 900 metrů. Na start se postavilo 171 cyklistů a konkurence byla opravdu vynikající. Před startem se řešilo hlavně jestli padne rekord trati Tomáše Kajnara z roku 2012,kdy zajel čas 42:57 min., a taky jestli ho bude někdo schopen ve stoupání porazit. Brzy po startu nebylo co řešit, Tomáš svým strojovým tempem ujel všem a soupeřil pouze s časomírou. Nakonec z toho byl rekord trati a skvělý čas 39:48 min. Členové biketeamu se prali s náročnou tratí takto: 13.Tomáš Vychodil (6. muži 30-39 let), 47.Lojza Uchytil (12. muži 40-49 let), 65.Petr Kašpar (17. muži 30-39 let) a 79.Jiří Skaličan (19. muži 30-39 let).

 

005.jpg

Spousta fotek od našich kolegu : Zde  a taky zde

 

Čas-off-ka na Šerák
https://plus.google.com/photos/105206792279120597730/albums/5900532498389986673?authkey=CJq75LWqz_yCGQ

 

 XC Mlýnky 3.července

Jediný závod v seriálu Goldtour,který se jede na horských kolech, zavádí tradičně cyklisty po okolí zlatorudných mlýnů. Bohužel se nemohli zúčastnit Tomáš Kajnar (drobné zranění) a Lojza Uchytil (pracovní vytížení), ale i tak se mezi 23 cyklisty objevili 3 členové biketeamu. Petr Kašpar dojel na 9.místě, Jirka Skaličan na 15.místě a Petra Prášková na 17.místě.

 

krásné video od  Agnieszky Rojek :

 

Buldočí časovka 23.června

Za účasti 80 cyklistů se v Rapotíně jela silniční časovka v rámci seriálu Jesenický šnek         na 18 km. Absolutním vítězem se stal Tomáš Kajnar,který trať prolétl v čase 25:19 min.

 

 

KELLYS RAMPUŠÁK 2013

 

Je sobota 22.června 2013 4.00 ráno a v tento brzký čas se probouzejí bikeři z našeho týmu, na pro mnohé vrchol sezony.17 ročník prestižního závodu o Vládce Orlických hor, který se jede ve Štítech, láká každý rok velice kvalitní konkurenci, a ani letos tomu nebylo jinak.Když jsme se přesunovali do Štítů počasí nám moc optimismu nedodávalo,prudký liják na sebe nenechal dlouho čekat,ale v místě startu se počasí k naší velké radosti umoudřilo a celý závod se odjel za výborných podmínek bez deště.Na start se nejdříve postavili silničáři,a pak už přišla naše chvíle.Na horských kolech se jel závod na 70 km (82 startujících) a 30 km (143 startujících).Na delší trati se kluci opravdu vyznamenali a jak Tomáš Vychodil,tak Lojza Uchytil jeli skvěle.Tomáš skončil na 16.místě - 10 mezi muži do 40 let, Lojza na 43.místě - 12 mezi muži nad 40 let.Na krátké trati se představil Petr Kašpar a dojel na 75.místě - 63 mezi muži do 40 let, což byl taky slušný výsledek.           

 

162.jpg

 Pár foteček zde 

 http://www.youtube.com/watch?v=QAUT9pO0z2g


 

 

ČRo Olomouc Větrník 17.6.2013 11:05 Tomáš Kajnar - Cyklistický závodník

 


 Rozhovor pro rádio  ČRo Olomouc Tomáš Kajnar ze Zlatých Hor se stal nejúspěšnějším handicapovaným sportovcem Olomouckého kraje za rok 2012 a také nejlepším sportovcem okresu Jeseník. 

Věnuje se horské i dráhové cyklistice a zvládá to doslova jednou rukou. Jeho snem je paralympiáda v Riu de Janeiru. Tomáš Kajnar přijal pozvání do pondělního Větrníku Českého rozhlasu Olomouc. 

odkaz: 

http://prehravac.rozhlas.cz/audio/2910268

 

 

            

 

 

 

 

  Nejbližší závod: 22.června Rampušák

 

12.června časovka na Křížek

Seriál Goldtour nás poprvé nahnal do kopců a časovka na Křížek ukázala jak na tom kdo je. Při absenci Tomáše Kajnara,který bojoval na světovém poháru v Itáliii, si nejlépe vedl Lojza Uchytil,který skončil na 12.místě. Petr Kašpar skončil na 19.místě a od 28.do 30.místa se umístili Jiří Skaličan, Petra Prášková a Halka Vašinková ml.

                                               

 

                                           8.června Šumná jízda

Čtvrtý díl seriálu Jesenický šnek horských kol se jel v Dětřichově.Kopec smůli si vybral Tomáš Vychodil,který na takřka domací trati(bydlí jen několik desítek metrů od startu) prorazil plášt kola a i když se ještě pokusil kolo nějakým způsobem opravit,vše bylo marné a musel ze závodu odstoupit. Další členové týmu se s náročnou tratí prali co to jen šlo.Lojza Uchytil dojel na 24.místě( 6.muži 40-49 let), Tonda Kořenek na 32.místě( 10.muži 40-49 let) a Jirka Skaličan na 44.místě( 9.muži 30-39 let).

 

 

 

 

 Moravský pohár

25.5.2013 silniční časovka do vrchu Skřítek

Dnešní časovku na Skřítek ovládl Tomáš Kajnar (NUTREND SPECIALIZED Cycling Team), který zvítězil v čase 0:26:16,34 . Mezi ženami zajela nejlépe Martina Kukulová (CS Víno Karabina Šumperk), čas 0:34:53,88. Další výsledkyhttp://www.sk-mp.cz/viewpage.php?page_id=16&cislo=136&nazev=Skřítek

 

   

casovka-skritek.jpg

------------------------------------------------------------------

18.5.2013 Vikýřovice

Závod horských kol Mrtvý muž se jel v rámci Jesenického šneka a zároveň Šumperského poháru a tomu odpovídala velice kvalitní konkurence.Mezi muži 30-39 let dojel Tomáš Vychodil na 4.místě,Tomáš Kajnar po nepříjemném pádu,který naštěstí neskončil vážným zraněním, na 8.místě a Jirka Skaličan na 26.místě. Mezi muži 40-49 let zajel Lojza Uchytil 9.místo a mezi mladšími ženami Petra Prášková 10.místo.

Fotečky zde 

 

Časovka Pekinova šestka naopak 15.května

Čtvrtá časovka byla poslední rovinatou a od června už se vrhneme na kopce. I tento závod měl stejného vítěze,a tím byl opět Tomáš Kajnar.Na 14.místě dojel Petr Kašpar, 21.Marian Wetter, 24.Jiří Skaličan, 29.Halka Vašinková ml. a 30.Petra Prášková.

 

12.5.2013 Rýmařov

Druhý závod horských kol seriálu Jesenický šnek byl po Jesenické magistrále.Počasí cyklistům nepřálo,ale naši členové jeli výborně.Na rozbahněné trati dojeli mezi muži 30-39 let Tomáš Kajnar na 2.místě a Tomáš Vychodil na 4.místě.Velmi pěkné 6.místo obsadil Lojza Uchytil mezi muži 40-49 let.

Fotečky zde 


Časovka Pekinova šestka 9.května

Třetí časovky seriálu Goldtour se zúčastnilo 34 cyklistů.Vítězný hatrick dovršil Tomáš Kajnar,když zvítězil s výrazným náskokem.Na 13.místě dojel Petr Kašpar, 23.Marian Wetter a 29.Petra Prášková.

Celkově po 3 odjetých časovkách:

M1   1.Tomáš Kajnar, 8.Jiří Skaličan   M2 3.Petr Kašpar, 6:Alois Ucvhytil   Ženy  2.Petra Prášková  Holky  2.Halka Vašinková    Open  3.Marian Wetter


8.5.2013 Rychlebská třicítka

Klasicky první závod horských kol seriálu Jesenický šnek startuje v Javorníku.Za krásného počasí se mezi 156 bikery výrazně prosadili i naši členové.Výsledky: 4.Tomáš Kajnar, 10.Tomáš Vychodil, 25.Alois Uchytil, 33.Tonda Kořenek, 61.Petr Kašpar a 74.Jiří Skaličan. Mezi ženami byla Halka Vašinková na 4.místě a na 15-ti km trati si pro skvělé 2.místo dojela Halka Vašinková ml.V soutěži družstev se nám bohužel nemůžou počítat body Tomáše Kajnara,ale i tak z toho byl skvělý výkon.Bodování se poněkud změnilo,ale jestli počítám správně máme za tento závod 424 bodů,což by mělo bezpečně stačit na některé medailové umístění v soutěži týmů,což je skvělý začátek sezony.

Fotečky zde 

A tady taky od Lídy 

                                     

                                1.5.2013 Vidnavské okruhy                                                 

První závod seriálu Jesenický šnek silničních kol byl letos zároveň i Moravským pohárem a tomu odpovídala skvělá konkurence. Mezi 160 cyklisty si skvěle vedl Tomáš Kajnar,který dojel na 5.místě v absolutním pořadí,na 3.místě mezi muži B(30-39 let).


 

 

 

V práci skoro přišel o ruku, dnes sní o olympiádě

Tomáš Kainar.

Tomáš Kajnar. Autor: Michal Šíma

24.4.2013 10:51

Zlaté Hory - Na kole jede vždy trochu skrčený. Držet se totiž může jen pravou rukou. Levou má Tomáš Kajnar po pracovním úrazu a soft amputaci nehybnou. Přesto závodí a touží po účasti na paralympiádě v Riu de Janeiru.

 

Před dvanácti lety Tomáš Kajnar pracoval jako kameník, kouřil pětadvacet cigaret denně a ani ve snu by ho nenapadlo, že jednou bude vrcholově sportovat, natož mezi hendikepovanými. Jedenpracovní den všechno změnil. Na Kajnara spadl nešťastnou náhodou těžký kámen, který mu skoro oddělil ruku od těla.

„Od předloktí mi zbytek ruky visel jen na kousku kůže. Hrozná bolest. Strávil jsem několik měsíců v ostravské nemocnici, kam mě rychle převezli. Operace jsem už ani nepočítal," popisuje pětatřicetiletý cyklista dnes už s lehkým úsměvem své útrapy.

Měl štěstí. Rok předtím ještě doktoři soft amputace neprováděli. Kajnarovi ruka vyztužená kostí z pánve a s tepnou sebranou z lýtka zůstala. Musel si nechat zlomit prsty, aby je po jejich zafixování mohl používat alespoň jako hák. Jako levák se navíc učil dělat vše pravou rukou.

„V nemocnici jsem několik papírů podepsal prostě třemi křížky. Byl jsem úplně vyřízený. Ubíjel mě strach, že už neseženu práci a nezajistím rodinu. Dceři byl jeden rok. Do toho mi ještě zemřel otec," vypráví smutně rodák ze Zlatých Hor.

Těžké období plné depresí a bezesných nocí však Kajnar překonal. Změnil svůj přístup k životu, našel si práci a začal sportovat. „Postupně jsem se v jedné místní firmě naučil i s jednou rukou svářet součástky do jízdních kol. Začal jsem jezdit na kole a běhat, abych omezil chuť na cigarety. Z desetiminutového proběhnutí lesem se najednou stal maraton," směje se Kajnar.

Definitivně si ho sport získal až před dvěma roky, když napsal mail trenérovi předních českých cyklistů Viktoru Zapletalovi, který se stará i o hendikepované závodníky. Za pár týdnů už drobný chlapík trénoval s reprezentací a objížděl závody hendikepovaných i zdravých.

„Nejvíce si vážím dvou vítězství v závodech evropského poháru v Praze a ve slovenské Vrátné. Se zdravými cyklisty jezdím závody v okolí Jeseníku. Mám nevýhodu, že jsem pomalý ve sjezdech. Jednou rukou nemůžu kolo ve vysoké rychlosti ukočírovat a druhou mám jen zaháknutou za řídítka. Musím být o to lepší do kopce," rozesměje se znovu nejlepší hendikepovaný sportovec Olomouckého kraje pro rok 2012. Své letošní plány směřuje Tomáš Kajnar k srpnovému mistrovství světa hendikepovaných cyklistů, které se bude konat v Kanadě. „Celou přípravu tomu podřizuji. Chtěl bych v časovce i v závodě s hromadným startem skončit do desátého místa. Mýmdlouhodobým snem je ale dostat se na paralympiádu do Ria za tři roky," uzavírá. Autor: Michal Šíma

zdroj: http://sumpersky.denik.cz/ostatni_region/v-praci-skoro-prisel-o-ruku-dnes-sni-o-olympiade-20130424.html

---------------------------------------------------------------------------------------------------------

 

 

 

 

 Časovka Celnice naopak 24.dubna

Druhou časovkou letošního Goldtouru byla Celnice naopak.Mezi 41 cyklisty,kteří se představili na hlavní trati,bylo 7 členů biketeamu.Druhý triumf si připsal Tomáš Kajnar a vede taky celkově,na 14.místě dojel Petr Kašpar a na 16.Lojza Uchytil a celkově se společně dělí o 2.místo mezi muži nad 35 let.Marian Wetter byl 25., Jirka Skaličan 31., Halka Vašinková ml. 36. a Petra Prášková 37.

 

  p4240030.jpg

 

 

Fotečky zde 


                                   Časovka Celnice 17.dubna

První časovka letošního Goldtouru se kvůli nepřízni počasí o 14 dní posunula,ale to neodradilo 43p4170273.jpgstartujících,mezi nimi i 7 členů biketeamu.Stínem této časovky bylo bohužel zranění Petra Picha,kterému za celý tým přeji brzké uzdravení.Vítězem se stal podle očekávání náš elitní jezdec Tomáš Kajnar,na 10.místě dojel Lolik Uchytil a 12.místo obsadil Petr Kašpar.21.místo patří Marianu Wetterovi,27.Jirkovi Skaličanovi a 32.Halce Vašinkové ml. Většina našich jezdců si zajela osobní rekordy,což je povzbuzením před náročnou sezonou.Do cíle nedojel Aleš Uchytil,který asistoval při ošetření Petra PichaBohužel se závod příliš nevyvedl pořadatelům,ale snad to bude příště lepší.                                     Další foto zde 

 


 

Kolegové a kolegyně!    Připomínám,že v neděli 14.dubna ve 14 hodin je vyhlášení nejlepších sportovců TJ za rok 2012,a to v multifunčním centru ve Zlatých Horách.Potom cca v 16 hodin proběhne schůze biketeamu,nakonec opravdu v Piccolu.

 

p4140158.jpg

Další foto zde 

  


 

 Tomáš Kajnar

Sportovec Olomouckého kraje 2012

také nejlepším sportovcem Okresu Jeseník

Tomáš Kajnar v sezóně 2012 zaznamenal další, značný, výkonnostní vzestup a tak není divu, že sbírá jedno ocenění za druhým. 
V neděli 17. února se stal Nejúspěšnějším handicapovaným sportovcem Kraje Olomouc a o tři dny později i nejlepším sportovcem Okresu Jeseník. Jezdec týmu Nutrend Specialized v roce 2012 vyhrál několik Evropských pohárů a stal se Mistrem republiky kategorie C5. Přejme Tomášovi, ať se sezóna 2013 stane neméně úspěšnou jako rok minulý a věříme, že se Tomáš prosadí i v celosvětovém měřítku na závodech Světového poháru a Mistrovství světa.
Jeho tréninková píle je, dle trenéra Viktora Zapletala, skutečně obdivuhodná.

 

001.jpg

Velká gratulace   Tome 

 

 


Závod na běžkách ZLATOHORSKÁ MAGISTRÁLA

16.2.2013

 

 

Naši členové nezahálí ani v zimním období a tvrdě pracují na fyzické kondici. Tohoto závodu se zúčastnila čtveřice našich bikerů a to Petr, Halka, Janička Vašíkovi a Lolik. Holky zaběhly výtečně Halka svou kategorii vyhrála a Janička doběhla na druhém místě. Kluci jeli a stříleli co se dalo, ale skončili těsně pod bednou.

 

fotografie0220.jpgfotografie0222.jpg

 

 

 

 

 

 

    Další ifo zde